Bookmark and Share

9. kolo EX a 5. kolo PHL - O pohár Obce Karolín

Vydáno dne 21. 07. 2015 (2752 x přečteno)

V sobotu 18. 7. 2015 se na Karolíně v malé vesnici na kroměřížku rozezněly hlasy hasičských mašin, které k nám zavítaly z celé české republiky, aby se popraly již v 10. ročníku o pohár starosty obce Karolín.

Extraliga + PHL Karolín 2015Letos byla soutěž speciální zejména v tom, že se cenné body nesbíraly jen do Podhostýnské Hasičské ligy ale taky do nejvyšší ligy požárního sportu a to Extraligy ČR HVP v PÚ. Celkem se na tuto soutěž sjelo 66 týmů z celé republiky a vše vypuklo v 10:45 slavnostním nástupem doprovázený českou hymnou a v 11:00 výběhem prvního a zároveň domácího družstva mužů z Karolína. Ti nastavili prvotní čas na 19:05 to, však hned změnil po nich běžící tým z Prchalova, který tuto pomyslnou laťku posunuly ještě více a to časem 17:16 s rychlejším sestřikem 16:55. Velkou roli v soutěži na Karolíně sehrál vítr, který zapříčinil spoustu velkých prostřiků a také poctivá trať s nelehkými terči. Další tým jehož útok byl krásně rozběhlý byly muži z Pasohlávek bohužel proudaře také trochu potrápil silný vítr a LP 16:91 a PP 17:72. Prolomit nepříznivý vítr dokázal tým z Plumlova, který si krásně se vším poradil a sestřiky se zastavily téměř na shodném čase a to 16:86 a to katapultovalo kluky z Plumlova na průběžné první místo. A na startu se nám objevila další hasičská ikona a to chlapy ze Staré říše, bohužel zde bylo drobné zaváhání na nálivce a to klukům přineslo konečné 12té místo. Ten největší boj přišel ve chvíli, kdy se na základně chystal tým v červeno-bílých dresech a přinesl hromadu napětí a očekávání. Kluci z renmotoru Jinolic předvedli krásný útok od sExtraliga + PHL Karolín 2015tartu až po sestřiky v čase 16:13 a 16:58 a to jim přineslo průběžné první místo. Po nich ale naběhli na základnu černí koně z Bezděkova pod Třemštínem a čekalo se jak se poperou s hozenou rukavicí, ale tento tým potrápil vítr na Karolíně obzvlašť a jejich výsledný čas se zastavil na výsledných 19:27. Z PHL zabojovali o bodíky do Extraligy kluci ze Zahnašovic, kteří se umístili na pěkném 8 místě a dále muži z Hlinska obsadili 14. bodované místo a o dvě místa pod nimi ještě domácí Karolín.

Po ukončení mužské soutěže proběhlo rychlé předělání trati a mohla být spuštěna kategorie žen. Opět útoky trochu znepříjemňoval silnější vítr, ale podmínky byly pro všechny stejné a nakonec dopadlo vše překvapivě. První skončily ženy z Libuňe s časem 17:49 za nimi ženy z Nevcehle škoda prostřiku na PP 17:55 LP nejrychlejší sestřik ženské kategorie 16:16. Bronzovou příčku obsadili ženy z Vitíněvsi a to s časem 17:71. Týmy z PHL a to konkrétně ženy z Rymic, které se umístili na 4 místě a ženy y Tučap na 6 místě dokázaly na této náročné trati taky zabojovat. Vyhlášení proběhlo velmi rychle s velkými oslavami v kádi. Děkujeme všem, kteří se na této sportovní akci podíleli ať už pasivně či aktivně, doufáme, že jste s námi strávili příjemný den plný zajímavých zážitků a že se vám u nás líbilo a snad se příští rok zase u nás na Karolíně sejdeme a budeme zápolit o bodíky a vítěztví na této trati.Extraliga + PHL Karolín 2015