Bookmark and Share

PHL 2022 u konce

Vydáno dne 05. 10. 2022 (552 x přečteno)

Máme za sebou další ročník Podhostýnské hasičské ligy, poslední kolo na Karolíně je již minulostí a liga tak znás své vítěze.


Mistrovský titul se po třech letech odmlky vrátil zpět do okresu Kroměříž. Po dvouleté nadvládě Radíkova z okresu Přerov a jednoleté pauze způsobené covidem-19, zvítězili v uplynulém ročníku v kategorii muži Zahnašovice s celkovým počtem 143. Místo 2. a posun o jednu příčku oproti loňskému roku si na své konto připsali hasiči z Křenovice (PR). Ti využili zaváhání průběžně druhého týmu před posledním kolem ze Špiček (PR). A v přímem souboji o celkové stříbro je tak dokázali porazit. Křenovičtí nastřádali celkem 129 bodů. Třetí muži ze Špiček nakonec zastavili svůj bodový příděl na součtu 123 bodů. Nepopulární brambora připadla na muže SDH Karolín, kteří se na celkové čtvrté místo vyšvihli prvním místem na domácím posledním kole. Stejný počet bodů jako Karolín na konci nastřádali Hoětice. Těm však s celkovým součtem 115 bodů patří až 5. místo za horší počet lepších umístění.

TOP 5 muži 2022:

1. Zahanšovice
2. Křenovice (PR)
3. Špičky (PR)
4. Karolín
5. Hoštice

V kategorii žen se taktéž rozhodovalo na posledním kole. Poslední titul se podařil oobhájit ženám z Olšovce (PR), které využily zaváhání do té doby průběžného lidra z Roštění. Holky z vesnice ležící v okrese Přerov zakončily letošní ročník se 111 body a 5 vítězstvími. Stejný počet bodu nastřádaly i druhé holky z Roštění v rámci ročníku však připsaly pouze 3 výhry. Bronz pak případl na holky z Karolína, které na posledním kole PHL zapsaly body zta druhé místo. Na bramborou příčku spadly po jedné z neúčasti holky z Loučka "A", které zapsaly celkem 76 bodů. Místo 5 pak patří po posledním kole ženám z Ludslavic.

 

TOP 5 ženy 2022:

1.Olšovec (PR)
2. Roštění
3. Karolín
4. Loučka "A" (VS)
5. Ludslavice


V rámci letošního ročníku měla premiéru také kategorie muži 35+, kde se letos bojovalo hlavně v seskupení 3 týmů. Zahnašovice a Ludslavice za okres Kroměříž a Radíkov z okresu Přerov. Tyto 3 týmy byly z celkového počtu 9 účastníku neotřesitelnými aspiranti na titul. Konečné pořadí se nakonec uzavřel ov pořadí:

TOP 5 muži 35+

1. Radíkov
2. Zahnašovice
3. Ludslavice
4. Karolín
5. Vítonice


https://ligaphl.webnode.cz/